Czy kot w ogóle pragnie zabawek? Po co kotu zabawki?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Pewnie każdy chociaż raz spotkał pupila, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Stwierdzamy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z codziennych czynności, jaką musi robić każdy zdrowy kot. A nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kot ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Pozostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zawiadomienia, iż to jego teren. Jeżeli kot wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas znak, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi ocalić przed zrujnowaniem nasze meble.
akcesoria dla kota w sklepie zoologicznym sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie potrzebne zwłaszcza pupilom przebywającym cięgiem w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, natomiast na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma sposobność do szczególnie złożonych uciech. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby uchronić przed zadrapaniem stołki lub wersalkę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie często są gospodarze, stąd ofiarą może paść wersalka w salonie. Kotki lubią też zaznaczać własne miejsce blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne inne stworzenie, na przykład nieznajomego kotka.

Doskonale jest położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najfajniejsze, położone w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotom jako funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo albo ukośnie, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze albo być przyczepiony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, a również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesłychanie obfita, mają one najrozmaitsze wymiary, posiadają różnorakie funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem i upodobaniami kota. Gdy kot uwielbia dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo kocha skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie