Czy wybór rasy dużego psa posiada znaczenie?

To, iż psiak jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Ów futrzasty towarzysz, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w których żyje. Dla niego liczy się jedynie delikatne spojrzenie i dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję pieska, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej praktycznej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także trybowi życia. Stan psiaka i jego uroczy pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy pies niesłychanie łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie przyuważy, w jaki sposób przekształca się w dużego psiaka, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego cudownych oczek i wesołego pyszczka.


Przebojowy pies i leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, wypada dokładnie zaznajomić się z jego rasą, aby razem z nim tworzyć zgrany i silny związek. Psiaki wymagające sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć świadomość, iż to szalenie aktywne zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i również licznych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tu psy nieduże, które spokojnie pomieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Natomiast niewielkie pieski pomimo swojego wspaniałego wyglądu, nie zagwarantują komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno spowodują lęk oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Gdy w mieszkaniu żyją malutkie dzieci, których zachowanie nieraz jest nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bowiem źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Pies zaczepny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela przedstawiania właściwych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, by trafnie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz trybem życia człowieka, gdyż jedynie wtedy więź z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

zabawki dla kota hurt