Dlaczego warto kupić psu szelki dla psa i także legowisko?

Sportowe szelki dla pieska

Z psiakiem potrafimy trenować różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie musi to być od razu wyczynowy sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus polski producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla pieska zaprojektowane są tak, aby umożliwić psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów wolno stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednak właściwie jest wykorzystywać specjalistyczne szelki poświęcone do latania z psem czy jazdy na rowerze.
sprawdź bogatą ofertę na legowiska dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki świetnie przystosowane do sylwetki pieska, dostarczają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i także nie przynoszą otarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być stosowane i na co dzień, szczególnie do długich spacerów. Są to szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla psa to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to wówczas zintegrowanie klasycznych szelek modelu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka też rewelacyjnie sprawdzają się w dogtrekkingu, lecz można praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można niewiarygodnie dobrze dostosować do rozmiarów psiaka, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają linearnie siłę, z którą czworonóg rwie, pozwalając mu na komfortową i także skuteczną pracę i wolność ruchów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i wygodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania psa na spacer, drugie do zaczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze albo długiej wyprawy.

Firma Sali robi też wspaniałe szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla psów, które zbyt silnie nie ciągną oraz pozytywnie reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to też Front Range firmy RUFFWEAR. Są to też uniwersalne szelki, wolno zakładać je pieskowi na częste spacery, zaś jeszcze wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i dodatkowo lekkie, ich właściwością jest jednocześnie ekspresowe i także łatwe zakładanie oraz ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeśli planujemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy dobrać dla niego dobre, wygodne i przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.