Jaki będzie najidealniejszy rodzaj żwirku dla kota?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kota to zatem niezbędne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją rozmaite modele żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak także zakrytej. Żwirek dla kotów ma taki minus, iż nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu niedaleko kuwety i przenoszeniu po domu przez pupila.
zobacz ofertę żwirków silikonowych https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu normalny piasek. Tymczasem na rynku są widoczne różne żwirki dla kota, o wiele wygodniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają pospolity piasek. Są adekwatne dla kotów, które regularnie wychodzą na pole oraz lubią gmerać w glebie. Takie koty potrzebują posiadać w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla pupila bardzo łatwo zaczyna brzydko pachnieć, albowiem nie ma opcji odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy formę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Wszak ów większy i także grubszy jest mniej korzystny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, którą można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Zbiór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, porządne żwirki dla kotka bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest mocno dobry.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, ażeby woda z moczu płynnie odparowała. Bardzo tanie żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy jeszcze drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek dobrze redukuje smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory, które można rzucać w niewielkiej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają dodatkowo zalety sterylizujące.