Obroża przeciw insektom dla kota – najważniejsze informacje

Koty podobnie jak psy często niestety borykają się z kleszczami, pchłami czy też innymi pasożytami, których złapanie dla kota zwykle nie jest problemem, zwłaszcza w przypadku, gdy mówimy o kotach, które wiele czasu spędzają na zewnątrz, odkrywając świat. To właśnie one są najbardziej narażone na problemy z takimi insektami. Obroże przeciw insektom dla kotów często zawierają substancje czynne takie jak na przykład imidaklopryd i pyriproksyfen. Używanie nawet kilku takich substancji gwarantuje wysoki poziom skuteczności w przypadku naszego pupila.

Obroża przeciw insektom dla kota – oręż w walce z pchłami

Preparaty zawarte w obrożach dla kotów działają zwykle nie tylko na samo zwierzę, ale wchodzą również w interakcję z otoczeniem. Obroża taka jest w stanie wytępić dorosłe pchły przez kilka miesięcy stosowania, a w dłuższym okresie (nawet 6 miesięcy) jest w stanie usuwać również larwy i jaja pcheł, które zagnieździły się w kociej sierści. Co ważne, obroże takie również przerywać będą cykl rozwojowy insektów, które bytują w bezpośrednim otoczeniu naszego kota.

Dzięki tej właściwości również Twój dom będzie miejscem pozbawionym takich pasożytów jak pchły. Te chętnie rozwijają się zwykle w otoczeniu zwierząt i dlatego jeżeli posiadamy w domu kota narażamy się na to, że nasz dom stanie się w pewnym momencie istną wylęgarnią pcheł. Zwykle nie są one groźne dla człowieka, ale jednak sam fakt przebywania z nimi w jednym pomieceniu i ich posiadania w domu, raczej nie jest powodem do dumy i może być dość kłopotliwy.

Obroże również przeciwko kleszczom

Obroża dla kota przeciwko kleszczom również jest skuteczna. W tym wypadku raczej stosować powinni to Ci właściciele, których koty przebywają często poza domem. Jeżeli mówimy o kotach, które większość swojego życia spędzają w wygodnym legowisku w domu, nie będzie potrzeby stosowania takiej właśnie obroży. Są one całkowicie skuteczne w przypadku tych kotów, które na co dzień odkrywają świat poza domem.

obroża na insekty dla kota

Przeciwwskazania do stosowania obroży przeciw insektom u kota

Przeciwwskazaniem najważniejszym jest wiek kota. Nie powinniśmy używać takich obróżek w przypadku kociąt, które nie osiągnęły jeszcze 3 miesiąca życia. Zawarte substancje aktywne mogą okazać się nie tylko nieprzyjemne dla kota, ale również niebezpieczne w skutkach. Warto również wiedzieć, że stosowanie takich produktów w przypadku kotów po chorobach, zabiegach, w czasie leczenia i rekonwalescencji również nie jest zalecane i może przyczynić się do wielu niebezpiecznych powikłań.

Stosowanie zabezpieczenia kota przed kleszczami, pchłami i wieloma innymi insektami, pragnącymi zagnieździć się w jego futrze na pewno sprawi, że kot będzie o wiele szczęśliwszym stworzeniem, ale również nasze otoczenie domowe pozostanie zabezpieczone przed takimi niechcianymi gośćmi.